Jarní kondiční pohár FBC Teplice starší žákyně závod v neděli 14/04/2013 "Doubravská smyčka" 2.500 m

Název

Popis

Délka trati : 2,5 km , trať členitá v 1. polovině mírně do kopce, 2. polovina mírně z kopce. Start i cíl za kurty pod Doubravkou (start i cíl Běkoda). Trať byla označena fáborky. Ideální počasí : zataženo, postupně až polojasno 10 - 12 stupňů. Trať mokrá, místy kluzká s bahnitým podkladem. Hráčky - děvčata FBC zaslouží všechny pochvalu, favoritky potvrdily solidní kondiční základ v čase, který pokládám za opravdu výkon závodní. Některá děvčeta měla náročný sportovní program, takže byla na dnešní závod unavená, i tak smekám, jak si s tratí poradila. Nejmladší členky florbalové družiny Natálka a Patricie zalouží velký obdiv, když běžely stejnou trasu jako jejich starší kolegyně, jejich umístnění na konci startovního pole proto hrubě zkresluje jejich sportovní výkon, který byl velmi kvalitní.

Průběh závodu : Hned po startu bylo jasné, že vítězem závodu starších žákyň na Doubravce bude jedna z favoritek, které jsme tipovali před závodem, podle toho jak vypadal páteční trénink ve stejné lokalitě. Opravdu Nela Marešová společně s Bebe Terezou Bláhovou velmi rychle odskočily zbytku startovního pole a společně vzorně spolupracovaly. Proběhly těžkou členitou část a společně i tempo gradovaly až do cíle, kde obsadily samozřejmě společně 1. místo a získaly 100 bodů do Jarního kondičního poháru FBC Teplice. Doběhly v čase 16:00 !!! To není vůbec špatné a v cíli bylo patrné , že do výkonu vložily veškeré síly. Na třetím místě běžela Bára Tomanová, kterou po necelém kilometru doběhla její sestra Danča Daniela Tomanová, postupně během závodu ji předběhla a Danča Daniela Tomanová doběhla s přehledem na 3. místě v čase 16:40. Na svoji sestru Báru Tomanovou nakonec vyběhla i slušný náskok : čas Daniely Tomanované na 3. místě 16:40 a čas Báry Tomanové na 4. místě 17:25. Poznamenávám, že Bára s Dančou měly v sobotu náročný sportovní program, takže příště zcela jistě budou Nele i Bebe více šlapat na paty. Dále postupně do cíle doběhly děvčata v pořadí Kate Kateřina Le Thi, její kamarádka Van, Bára Pálfy (i ona měla velmi nároční sportovní program v sobotu a na jejím výkonu to zákonitě muselo být znát) a děvčata, která budou staršími žákyně až za mnoho let :-), Natálka, Patrice + jejich mamka a startovní pole uzavíral hlavní trenér "Hory" Petr Horáček s manželkou s důležitým úkolem: ohlídat, aby se někdo z trati nevytratil do lesů nebo okolních luk.

Výsledky 1. závodu "Doubravská smyčka" a průběžné pořadí v celkovém hodnocení JKP (jarního kondičního poháru) :

10.-11.místo"Horáčkovi" čas 23:30 na kontě celkem 55 bodů

Příští závod bude na Písečném Vrchu ..... očekáváme, že se připojí i zbytek FBC starších žákyň, těšíme se na všechny .... během chvilky bude tento závod "Lomcovák na Hvězdárně" mít svojí složku a tam si prohlédněte mapku a popis trati.