FBC Teplice dorostenky, liga dorostenek divize II, utkání ve SH Málkově, zápasy Česká Lípa, TJ Turnov, 9.3.2014

Název

Popis

Liga dorostenek divize II : Strhující závěry zápasů, 5 na 3 i skvělé power-play FBC Teplice - FBC Česká Lípa 2:2, FBC Teplice – TJ Turnov 5:4

Uplynul další týden a dorostenecká liga přinesla zápasy divize II. Po týdnu hráčky FBC Teplice sehrály své zápasy ve SH v Málkově, kde pořádajícím klubem byl FBK Wings Most. Jestliže minulý víkend se děvčatům nepovedl, tak představením v Málkově naše dorostenky dokázaly, že když je vůle, chuť do hry, nasazení, tak se dostaví i pěkná hra a výsledky.
V minulém týdnu děvčata nebyla dostatečně rychlá a důrazná a pojetí bylo defenzivní, kdy si tlak vytvořily soupeřky. Naopak tuto neděli 9.3. 2014 v Málkově si děvčata opět zvedla náladu a předvedla živý, kontaktní florbal, plný pohybu. Turnovské dorostenky, se kterými v České Lípě děvčata jednoznačně prohrála, tak nyní v Málkově dokázala jasně přehrát a směřovala k jasnému zápasu, když průběžný výsledek 4:1 pro FBC Teplice naznačoval na výhru rozdílem třídy. Rozdílem třídy to nakonec nebylo. Dvě třetiny děvčata jasně turnovské přehrávala, bohužel jako důležitý se ukázal náhodný gól v samém závěru druhé třetiny na 4:2. V poslední třetině děvčata stále praktikovala svůj styl, ale překvapivě vedení neudržela : „tenisovou terminologií“ lze označit dosažené góly turnovských jako naše nevynucené chyby (chyby při rozehrání, které soupeř využil) a náhle bylo 2 minuty před koncem vyrovnáno na 4:4. Naprosto úchvatné bylo jak děvčata vyrovnání nezlomilo a naopak je nabudilo do zvýšeného úsilí, aby zápas získaly pro sebe. Z této aktivity vyplynulo nejdříve vyloučení turnovské hráčky za vražení přes mantinel, které bylo výsledkem lepšího pohybu naší hráčky a po pár vteřinách silného tlaku druhé vyloučení za úmyslně zmařené rozehrání stand. situace a rázem minutu před koncem za stavu 4:4 byla situace, kdy dorostenky FBC Teplice hrály přesilovou hru 5 na 3. Trenérské duo Horáček – Kuchař si zkušeně vzalo oddechový čas. Trenéři provedli krátkou poradu, nechali vydechnout děvčata v nejlepší formě a za 30 vteřin bylo vítězství naše. FBC Teplice–TJ Turnov 5:4! Strhující zápas, který ovšem překonal svým závěrem další duel, který děvčata sehrála s dorostenkami FBC Česká Lípa.
Je škoda, že děvčata se nedokázala naladit okamžitě na florbal plný pohybu a kontaktu, ale přistoupila na hru v chůzi, kterou družstvo FBC Česká Lípa praktikovalo. Bohužel přišel trest v podobě laciného gólu – nahození z půlky nebylo střelou, ale průběžný výsledek dokázalo změnit na 0:1. Naše dorostenky se postupně začínají zlepšovat, ale soupeřky se svého vedení nechtějí vzdávat a hra se začíná přitvrzovat, naše děvčata trefují tyčky, zbytek chytá golmanka soupeře. V době, kdy už vyrovnání visí na vlásku, přichází situace jak přes kopírák, nahození na naši branku z půlky a soupeř zvyšuje na 0:2. Děvčatům se přestává dařit a vypadá to, že gól jim v zápase není souzený. Za stavu 0:2 si opět trenéři vybírají time -out a stahují brankářku Michaelu Fabiánovou, do konce zápasu chybí 120 vteřin. Do hry nastupuje 6 teplických děvčat při power-play. Děvčata rozpoutají peklo v útočné třetině a snižují na 1:2 a po rozehrání ihned vyrovnávají na konečných 2:2. Strhující závěr, který dává zapomenout na špatný vstup do zápasu a naplňuje naše děvčata euforií jako při vítězství. FBC Teplice - FBC Česká Lípa 2:2 !

FBC Teplice - FBC Česká Lípa 2:2
FBC Teplice – TJ Turnov 5:4