FBC Teplice dorostenky, liga dorostenek divize II, utkání ve SH Liberec, FBC Liberec, FBK Wings Most

Název

Popis

Liga dorostenek divize II : poslední soutěžní zápasy sezóny 2013/2014 body nepřinesly : FBK Wings Most– FBC Teplice 5:4, FBC Teplice - FBC Liberec 5:6
V neděli 24. března 20014 bojovaly dorostenky FBC Teplice ve dvou utkáních ligy dorostenek divize II ve sporotvní hale v Liberci. V sezóně 2013/2014 to byla poslední série utkání. Již před zápasy bylo jasné, že vítězem a jasným postupujícím do play – off z divize II se staly dorostenky Liberce, které v sezóně dominovaly a ztratily pouze dva body za remízu s Turnovem. Zbytek týmů byl velmi vyrovnaný, takže v případě úspěchu bylo ve hře pro teplická děvčata i druhé místo. Bohužel děvčata předvedla výkony jako na houpačce, kdy v jednotlivých zápasech měla pasáže, kdy dokázala soupeřky drtit a přehrávat, ale zároveň i pasáže utkání, kdy byla pasivní, zaskočená a úplně vydla v určitých úsecích z rytmu.
Zklámáním lze hodnotit výsledky z obou utkání – těsné prohry, které ale zamrzí, protože herně a nasazením se děvčata určitě neztratila. FBK Wings Most– FBC Teplice 5:4, FBC Teplice - FBC Liberec 5:6. V konečném součtu a při vyrovnanosti týmů bohužel FBC Teplice dorostenky obsadily až 4. místo, ale bodové rozestupy mezi 2.-5. místem jsou malé. 1. zápas FBK Wings Most – FBC Teplice 5:4, děvčata začala skvěle velkým tlakem, ale úplně je vyvedla z pohody obdržená branka na 0:1. Podobné góly sráží děvčata opakovaně, na první pohled se nejedná o žádnou velkou šanci, spíše o nahození směrem na golmanku, která v tomto případě byla perfektně stíněna a nic neviděla. Když vzápětí děvčata obdržela podobný „gól z nulové tlaku soupeře bez šance“ na 0:2 bylo zle. Děvčata vypadla úplně z rytmu, hra se přestala dařit, nasazení a agresivita se vytratily. Do poslední třetiny se děvčata rovnala na buly za hrozivého průběžného stavu 0:5. Co se stalo je záhadou, ale naše dorostenky přidaly, začaly soupeřky přehrávat a postupně přidávaly i góly. Možná jedna z nejlepších třetin za celou sezónu vrcholila specialitou FBC Teplice a tou je letos hra bez golmanky – power play. Během této hry bez golmanky dokázala děvčata přidat dokonce dvě branky a snížit až na 4:5, ale k vyrovnání už nezbýval čas, ikdyž možností a šancí bylo v této části na dalších několik gólů. Stačí vzpomenout jen tři situace, kdy před Terezou Bláhovou, Klárou Jeníčkovou a Danielou Tomanovou byla již jen prázdná branka (obrana i s golmankou soupeře vyšachovány mimo hru) a situace goĺem neskončila.
2. zápas FBC Teplice – FBC Liberec 5:6, aneb jak jsme je měli na lopatě, jenom zasunout do pece …! Děvčata pokračovala ve stejném přístupu i dalším zápase, jednoduše v jakém laufu skončila proti Mostu, v takovém pokračovala proti Liberci. Po první třetině vedly dorostenky FBC Teplice nad favoritem z Liberce už 4:0. Děvčata dokázala využít včechny šance, často střílela a favoritky zaskočila. Potěšila i pěkně sehraná přesilová hra. Naše děvčata se v tu chvilku musela vžít do role „ježibaby“ z pohádky, kdy už sedí Jeníček s Mařenkou na lopatě jenom zasunout. Bohužel stejně jako v pohádce dopadla ježibaba, dopadly dorostenky FBC Teplice. Z lopaty nechaly soupeřky slézt a nakonec se smažily ony.
O první přestávce měly dorostenky FBC Liberec válečnou poradu mimo lavičku , nastoupily do druhé třetiny a rozpoutaly peklo. Ke své profesorské kombinační hře přidaly také velkou porci důrazu a rychlosti v pohybu, jaké ještě nebyly nuceny v soutěži předvést. Výsledek nenechal na sebe dlouho čekat a po dvou třetinách zápas otočily ve svůj prospěch na průběžných 5:4. Naše děvčata je nutné spíše pochválit, protože to určitě nezabalila a snažila se hrát důrazně, ale na Liberec hrající na 120% neměla. Ani soupeřky fyzicky nejsou florbalové peklo schopné točit i v poslední třetině, hra se srovnává a za stavu 4:6 přichází naše tajná zbraň – power play, ve které s přehledem skórujeme, kdy si vzpomeneme :-)...., což se stalo i nyní, ale snížení na konečných 5:6 je trošku hořkou čokoládou. Tak, ….. a hurá na Prague games !
Statistika : Barbora Gabrielová 4+1, Barbora Tomanová 2+1, Barbora Pálfyová 1+2