FBC Teplice dorostenky, liga dorostenek divize II, utkání ve SH Česká Lípa, zápasy Wings Most, FBC Liberec, neděle 23/02/2014

Název

Popis

FBC Teplice / nedělní úspěchy /Dorostenky smetly FBC Wings Most
Starší žákyně řádily na turnaji v Praze – 2. místo
Děvčata FBC Teplice mají za sebou velmi úspěšnou neděli, když 23. února 2014 sehrála rozdělana do dovou skupin na starší žákyně G14 a dorostenky G16, jak ligové zápasy dorostenek ve SH v České Lípě, tak kvalitně obsazený turnaj na pražském Chodově (starší žákyně).

Dorostenky smetly FBC Wings Most …, na FBC Liberec zatím nestačily

Dorostenky FBC Teplice sehrály první utkání netradičně až od 12:00 hodin proti FBC Wings Most. Zajímavostí je, že první a poslední gól vstřelil soupeř, děvčata velmi rychle prohrávala 0:1, ale od této chvíle se začaly dít velké věci. Děvčata okamžitě srovnala krok co do pohybu a silově, důrazem byla o třídu výše. Prakticky okamžitě se podařilo otočit skóre. Hra byla rychlá, jednoduchá, na několik kombinací se děvčata dostávala do zakončení. Největší pochvalu zaslouží pohyb bez míčku a pohyb směrem před branku soupeře. Některé akce byly zakončeny přihrávkou před branku „na slepo“ a vždy našly hokejku spoluhráčky, která zakončovala. Z předvedených akcí bylo znát, že se nejedná o náhodu, ale o nacvičené návyky. Výkon v zápase s FBC Wings Most bylo to nejlepší co v této sezóně dorostenky předvedly, pochvalu zaslouží téměř vše od nasazení, pohybu, proměňování šancí, až po „pohlednost předvedené hry“. Pokud bych vytýkal, tak určitě nekoncentrovaný vstup do zápasu, což děvčata opakovala i v dalším zápase (začátky II. a III. třetiny prohrály zápas s Libercem). Konečný výsledek se zastavil na krásných 7:2 pro FBC Teplice.
V dalším zápase proti dorostenkám FBC Liberec si děvčata vstup pohlídala, proti favoritkám se sice bránila, ale z ojedinělé akce dokázala jít do vedení a toto „hubené“ vedení 1:0 udržela celou první třetinu. Pak se bohužel opakovala situace – začátek II. třetiny a během 18 sekund srovnáno a během několika dalších okamžiků soupeřky skóre otáčejí. Bohužel stejná situace se opakuje i na začátku III. třetiny, kdy Liberec skóruje dokonce v 11 vteřině, to už je skóre 5:2 a soupeř se dostává do své tradiční pohody, kdy si prohazuje balónek rychle a zakončuje většinou střelou z obrany. Děvčata předvedla svůj nejlepší výkon proti favoritkám z Liberce, ale lépe jak na konečných FBC Teplice : FBC Liberec 3:8 to nestačilo.

FBC Teplice : FBC Wings Most 7 : 2
FBC Teplice : FBC Liberec 3 : 8

statistika : Klára Jeníčková 2+3 (Góly + Asistence)
Kamila Egermaierová 2+1
Barbora Gabrielová 2+0
Daniela Tomanová 2+0
Barbora Tomanová 1+2
Kateřina Le Thi 1+0

Starší žákyně řádily na turnaji v Praze – 2. místo výsledek nad očekávání

Velkým a příjemným překvapením bylo představení starších žákyň v Praze na turnaji pořadaném TJ JM PP Chodov. Děvčata odjížděla v nekompletní sestavě (zranění Tereza Bláhová, nemoc Simona Horáčková). Děvčata sehrála čtyři zápasy, nebyla poražena, 3x zvítězila a 1x remizovala s favoritem TJ JM PP Chodov. Před Prague games je milé zjišťění, že tým, který byl doplněn o nové hráčky, které v loňském roce držely florbalovou hůl poprvé v životě, je stále konkurence schopný. Děvčata nastoupila v sestavě :
G Michaela Fabiánová 1. řada – C Veronika Bímová (byla zařazena do all stars týmu turnaje), Nella Marešová, Barbora Pálfyová, Petra Bratschaedlová, Hana Soukalová
2. řada – Klára Pabiánová, Lucie Špírková, Tereza Divecká, K. Žejdlíková, Justýna Mauelová, K. Ovčačíková
Potěšilo, že změna metody tréninku se pozitivně projevila, děvčata dokázala s kvalitními soupeři předvést kombinace a nacvičené akce. Chválím také za disciplínu a koncentraci, která někdy chybí s narůstajícím věkem. Všechny zápasy byly napínavé s těsnými výsledky a vybojované.

FBC Teplice : FBC 98 Chomutov 1:0
FBC Teplice : TJ JM PP Chodov 3:3
FBC Teplice : Mladá Boleslav 3:2
FBC Teplice : Hradec Králové 3:0

Starší žákyně obsadily krásné druhé místo v turnaji a to jen díky horšímu skóre, vítězem se stalo družstvo pořádajících TJ JM PP Chodov.